thermomix cena 2024

Thermomix i postanowienia na Nowy Rok: stary model, wyższa cena!

W ostatnim czasie, wśród fanów Thermomixa, narastały spekulacje i rosnące oczekiwania dotyczące wprowadzenia modelu TM7. Były one podsycane plotkami, przeciekami z branży i dyskusjami w mediach społecznościowych, gdzie entuzjaści gotowania dzielili się swoimi przewidywaniami na temat potencjalnych nowych funkcji i ulepszeń, jakie mógłby przynieść TM7.

Jednak, dopiero dwa tygodnie temu firma Vorwerk wydała oficjalny komunikat, który zaskoczył i rozczarował wielu. Potwierdził on, że nie ma planów wprowadzenia nowego modelu TM7 w najbliższym czasie! Ta wiadomość sama w sobie była dla wielu zaskoczeniem. A jaki kolejny wstrząs przygotowała firma? Dowiesz się o tym w tym artykule.

Oczekiwania na TM7

Jak wspomnieliśmy przez ostatnie miesiące społeczność kulinarna i fani Thermomixa z niecierpliwością wypatrywali zapowiedzi nowego modelu – TM7. Te oczekiwania narosły do takiego stopnia, że stały się niemal pewnością. Ale co dokładnie kierowało tymi spekulacjami i jakie były ich źródła?

  • Spekulacje na formach i przecieki – Już od dawna w internetowych grupach dyskusyjnych i na forach poświęconych Thermomixowi krążyły plotki dotyczące potencjalnego nowego modelu. Użytkownicy dzielili się swoimi przewidywaniami na temat możliwych funkcji, takich jak bardziej zaawansowane opcje sterowania głosem czy ulepszone interfejsy użytkownika. Te dyskusje często opierały się na przeciekach z wewnątrz branży, choć rzadko były to informacje potwierdzone przez producenta.
  • Historia produktu i poprzednie premiery – Historia poprzednich wersji Thermomixa sugerowała, że nadszedł czas na nowy model. Zauważono, że Vorwerk ma tendencję do aktualizacji swojego flagowego produktu co kilka lat, a TM6 był już na rynku wystarczająco długo, by spodziewać się jego następcy.
  • Oczekiwania technologiczne i konkurencja rynkowa – W dobie szybko rozwijającej się technologii kuchennej, konsumenci spodziewali się, że TM7 wyznaczy nowe standardy w zakresie automatyki kuchennej. Porównując Thermomix z konkurencyjnymi produktami, klienci oczekiwali od Vorwerk kroku naprzód.
  • Wpływ mediów społecznościowych – W dobie szybko rozwijającej się technologii kuchennej, konsumenci spodziewali się, że TM7 wyznaczy nowe standardy w zakresie automatyki kuchennej. Porównując Thermomix z konkurencyjnymi produktami, klienci oczekiwali od Vorwerk kroku naprzód, który jeszcze bardziej ugruntowałby pozycję firmy jako lidera innowacji.

Ostatecznie firma Vorwerk oficjalnie ogłosiła, że nie planuje wprowadzenia modelu TM7. Reakcje społeczności były mieszane. Dla wielu było to rozczarowanie, które przełożyło się na bycie sceptycznym wobec zakupu. Inni natomiast wyrazili zrozumienie dla decyzji, podkreślając trudności związane z wprowadzaniem ciągłych zmian w i tak już zaawansowanym produkcie.

Co konsumenci otrzymają w zamian? Nową, wyższą cenę Thermomixa…

Ile będzie kosztować Thermomix w 2024 roku?

Według informacji z dzisiaj, czyli 28 listopada 2023, od stycznia 2024 roku cena modelu TM6 wzrośnie z obecnych 5995 zł do 6455 zł. Jest to znacząca podwyżka, która na pewno nie przejdzie bez echa wśród potencjalnych klientów. Jeśli chcelibyście zdecydować się na Usługę Nieodpłatnej Naprawy to łącznie zapłacicie za Thermomix 7100 zł!

nowa cena Thermomixa

Wcześniej ceny Thermomixa prezentowały się tak:

DataCenaWzorst ceny
Kwiecień 2019 – premiera5395 zł
Wrzesień 20205495 zł+ 100 zł
Lipiec 20225745 zł+ 300 zł
Luty 20235995 zł+ 250 zł
Styczeń 2024 6455 zł+ 460 zł

Jakie są możliwe przyczyny wzrostu ceny?

  • Koszt produkcji – jednym z kluczowych czynników mogących wpłynąć na decyzję o podniesieniu cen są rosnące koszty produkcji. Zwiększenie się cen surowców, kosztów pracy i logistyki w światowej gospodarce mogło zmusić producenta do przekazania części tych kosztów konsumentom.
  • Inflacja i warunki rynkowe – ogólny wzrost cen i inflacja, dotykające wiele branż, również mogły przyczynić się do tej decyzji. W obliczu rosnących kosztów operacyjnych i utrzymania konkurencyjności, podwyżka cen mogła wydawać się konieczna.
  • Inwestycja w ulepszenia – firma mogła również uznać, że podwyżka cen jest potrzebna, aby kontynuować inwestycje w badania i rozwój, a także w ulepszanie istniejących produktów.

Jak wyższa cena wpłynie na klientów?

Taki ruch cenowy wpływa nie tylko na bezpośrednie decyzje zakupowe, ale także na ogólny odbiór marki i jej pozycję na rynku. Dla wielu potencjalnych nabywców, wzrost ceny może sprawić, że Thermomix stanie się mniej dostępny finansowo. To może skłonić ich do poszukiwania tańszych alternatyw lub rezygnacji z zakupu.

Konsumenci, którzy rozważali zakup TM6, mogą teraz kwestionować wartość, jaką urządzenie oferuje za wyższą cenę. Wzrost ceny może zmienić ich percepcję wartości produktu w stosunku do jego ceny. W obliczu wzrostu cen, konsumenci mogą zacząć intensywniej porównywać Thermomix z innymi urządzeniami kuchennymi dostępnymi na rynku. Już teraz popularne są porównania chociażby Thermomixa z Lidlomixem.

Wzrost cen może wpłynąć na noworoczne postanowienia tych, którzy planowali zakup Thermomixa jako część zmiany stylu życia lub poprawy nawyków żywieniowych. Wyższa cena może wymagać przemyślenia takich decyzji.

Dla obecnych użytkowników Thermomixa, decyzja o podniesieniu cen może przyjść z ulgą. W końcu udało im się kupić urządzenie w niższej cenie.

Na koniec

Najnowsze zmiany cenowe i brak nowego modelu TM7 pokazują, że nawet najbardziej cenione marki muszą nawigować w skomplikowanych realiach rynkowych. Dla konsumentów, zarówno obecnych, jak i potencjalnych, te zmiany mogą być okazją do przemyślenia swoich potrzeb i priorytetów w kuchni, a także planów na 2024 r.

Czy według Ciebie nowa cena Thermomixa będzie adekwatna do jego jakości?

Autorka: Katarzyna Baranowska

Jestem Kasia i od wielu lat uwielbiam gotować z Thermomixem. Tworzę łatwe, zdrowe i smaczne przepisy, które stanowią źródło inspiracji dla miłośników kuchni.

Liczba głosów: 1 Ocena: 5/5

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *