Kopystka Thermomix TM6

Kopystka Thermomix TM6 – opis, praktyczne porady, cena

Dzisiaj chcę Wam przedstawić jedno z moich ulubionych akcesoriów do Thermomixa TM6 – kopystkę. Pamiętam, że na początku ciężko było mi zapamiętać tą nazwę, zaś moi znajomi wiele razy zadawali mi to samo pytanie: „Co to właściwie jest ta kopystka?”. Dziś, z perspektywy czasu oraz wielu godzin gotowania z tą „magiczną szpatułką”, nazwa ta nie budzi we mnie żadnego zdziwienia 🙂

W tym wpisie chciałabym podzielić się z Wami moimi osobistymi doświadczeniami związanymi z używaniem kopystki, a także praktycznymi poradami, które mogą Wam pomóc w pełniejszym wykorzystaniu możliwości tej „łopatki”. Zajmiemy się także kwestią dostępności i ceną.

Co to jest kopystka?

Kopystka to rodzaj szpatułki, która służy przede wszystkim do mieszania i wybierania składników w Thermomixie. Design tej prostej łopatki, sprawia, że świetnie używa jej się w duecie z robotem. Wykonana jest z trwałego, odpornego na wysokie temperatury materiału, co pozwala skuteczne mieszać składniki bez ryzyka uszkodzenia noży czy naczynia. Co ciekawe, kopystka jest jedynym akcesorium, którego można używać w trakcie pracy Thermomixa.

kopystka i thermomix

Do czego służy kopystka?

Kopystka w Thermomixie TM6 pełni kilka kluczowych ról:

 1. Mieszanie składników podczas miksowania – Kopystka pozwala na bezpieczne mieszanie składników bez konieczności zatrzymywania urządzenia. Jest to szczególnie przydatne przy przygotowywaniu gęstych mas, takich jak ciasta, pasztety czy farsze. Dzięki kopystce, składniki są dokładnie wymieszane, a ryzyko powstania grudek jest minimalne.
 2. Usuwanie resztek z naczynia – Po zakończeniu miksowania, kopystka świetnie sprawdza się do wyjmowania całej zawartości z naczynia. Dzięki jej płaskiej końcówce, możemy łatwo i szybko zeskrobać resztki potrawy, maksymalizując wydajność i zmniejszając straty.
 3. Pomoc przy przygotowywaniu delikatnych potraw – Kopystka jest idealna do delikatnego mieszania składników, które wymagają ostrożności, jak np. lekkie sałatki czy desery. Umożliwia delikatne łączenie składników, zachowując ich strukturę i konsystencję.

Gdzie kupić kopystkę?

Pamiętajcie, że obecnie kopystkę dostajecie razem z Thermomixem przy zakupie. Jeśli jednak potrzebujecie kupić nową (bo ją zgubiliście, pożyczyliście albo zjadł ją pies ;D) to kopystkę możecie zamówić w kilku miejscach:

 • Oficjalny sklep – Najpewniejszym źródłem zakupu oryginalnej kopystki do Thermomixa TM6 jest Vorwerk – producent samego urządzenia. Na jego stronie internetowej można znaleźć szeroką gamę akcesoriów, w tym również kopystkę. Zakup bezpośrednio od producenta gwarantuje, że otrzymacie produkt wysokiej jakości, idealnie dopasowany do Waszego modelu Thermomixa.
 • Inne sklepy internetowe – alternatywną opcją jest kupienie kopystki na innych stronach sprzedających akcesoria kuchenne. Najczęściej można tam znaleźć podróbki akcesoriów do Thermomixa, w tym kopystki, zwykle w konkurencyjnych cenach. Na pewno jest to kusząca oferta, jednak warto zwracać uwagę na to, czy produkt jest dobrze wykonany. Zalecam sprawdzenie opinii innych kupujących oraz upewnienie się, że sklep ma pozytywne recenzje.
 • Grupy i serwisy sprzedażowe – Grupy internetowe i strony typu Olx to także dobre miejsce do szukania informacji o zakupie kopystki. Czasami można tam znaleźć używane akcesoria w dobrym stanie za niższą cenę.

Pamiętajcie, aby upewnić się, że kupiona kopystka będzie pasować do waszego modelu Thermomixa (zwłaszcza przy nieoryginalnych produktach). Najlepiej jest sprawdzić opinie kupujących albo zdecydować się na zakup z oryginalnej strony Vorwerk, aby mieć gwarancję i pewność dobrego użytkowania.

Dodam tylko, że modele Thermomixa TM6, TM5 oraz TM31 posiadają tą samą kopystkę!

Ile kosztuje kopystka?

W 2024 roku kopystka kosztuje 71 zł. Jest to cena z oficjalnej strony Vorwerk. Koniecznie sprawdzajcie, czy cena nie uległa zmianie 😉

Zakup bezpośrednio od producenta, czyli firmy Vorwerk, zazwyczaj gwarantuje najlepszą jakość, ale może być nieco droższy niż w innych źródłach. Na Allegro nieoryginalną kopystkę znajdziemy w cenie ok. 40 – 60 zł.

Praktyczne porady, o których mogłeś nie wiedzieć

Używanie kopystki w Thermomixie TM6 może być znacznie bardziej efektywne, gdy zna się kilka praktycznych trików i porad.

 • Wykorzystanie kształtu kopystki – Kopystka jest idealnie dopasowana do kształtu naczynia Thermomixa. Podczas mieszania składników, starajcie się używać jej płaskiej strony do dociskania składników do dna, co zapewni ich równomierne mieszanie.
 • Obracanie kopystki podczas miksowania – Nie bójcie się używać kopystki do mieszania w trakcie pracy urządzenia – delikatne obracanie kopystki w naczyniu podczas miksowania może pomóc w równomiernym rozłożeniu składników.
 • Wyjmowanie potraw z naczynia – Akcesorium idealnie sprawdza się przy wyciąganiu przyrządzanych dań z misy urządzenia. Kopystka nie porysuje Thermomixa, a jej kształt sprawdzi się do dokładnego usunięcia resztek potrawy.
 • Pomoc przy formowaniu potraw – Kopystka może być również używana do formowania i wykładania ciast przed pieczeniem oraz wygładzania jego wierzchniej warstwy przed pieczeniem.
 • Pomoc przy wyjmowaniu koszyczka – Kopystka jest zaprojektowania w taki sposób, że może nam pomóc przy wyciąganiu gorącego koszyczka z misy urządzenia. Wystarczy upewnić się, że haczyki są zaczepione w koszyczku i pociągnąć.
Thermomix Kopystka

Podsumowanie

Czy kopystka jest niezbędnym akcesorium do używania Thermomixa? Według mnie tak. Oczywiście jesteśmy w stanie bez niej gotować, tylko po co? Jest ona wszechstronnym pomocnikiem, dlatego grzechem byłoby z niej nie korzystać.

Mam nadzieję, że ten artykuł przekonał Was, aby częściej po nią sięgać. Napiszcie, z jakich akcesoriów Wy najbardziej lubicie korzystać! Czy często używacie kopystki w swojej kuchni?

Autorka: Katarzyna Baranowska

Jestem Kasia i od wielu lat uwielbiam gotować z Thermomixem. Tworzę łatwe, zdrowe i smaczne przepisy, które stanowią źródło inspiracji dla miłośników kuchni.

Przeczytaj również:

Liczba głosów: 1 Ocena: 5/5

Podobne wpisy

2 komentarze

 1. Zgadzam się z tym, że kopystka to prosta rzecz i niby nic niezwykłego, ale jednak jak człowiek zacznie już z niej korzystać to bardzo się sprawdza 😉 Jednak moim zdaniem cena to lekka przesada i jeśli kiedyś potrzebowałabym nowej to mocno zastanowię się nad zamiennikiem.

 2. Olgo pierwszą opcją jest zakup, ale jak wspomniałaś dość kosztowny. Zatem drugą opcją to to udaj się proszę do swojego przedstawiciela i on powinien poinformować Cię w jaki sposób kopystkę możesz od niego otrzymać w prezencie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *